USB bellekleri evrak taşımak ve yedeklemek için hepimiz kullanıyoruz. Gelgelelim USB sürücülerle yapabileceğiniz öbür birçok şey var, bilgisayarınızın kilidini açmak üzere. İşte USB flaş sürücünüzle yapabileceğiniz 6 değişik şey

1. PC’nizi USB Çubuğuyla Açın

Bilgisayarınızı sinemalarda olduğu üzere fizikî bir anahtarla açmak istiyorsanız, fiyatsız Predator aracını kullanabilirsiniz. Predator, USB flaş cihazını bir erişim denetim cihazına dönüştürüyor, böylelikle parolanızı girmeden, USB belleği takarak giriş yapabiliyorsunuz.

İndirin: Predator

2. Taşınabilir Pratikleri Her Noktada Çalıştırın

Taşınabilir pratikleri ve oyunları USB belleğe kopyalayıp, yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu sayede yanınızda tutmak istediğiniz pratikleri, rastgele bir PC’de kullanabilirsiniz.

3. ReadyBoost ile Performansı Artırın

Sabit disk suratları günümüzde USB suratlarını geçtiğinden, bu ipucu daha çok eski PC’leri ilgilendiriyor. Yavaş bir sabit diskiniz varsa, USB belleği takın ve Windows Gezgini’nde USB belleğe sağ tıklayın, akabinde Özellikler’e tıklayın. Burada ReadyBoost sekmesine geçin. USB belleğiniz gereğince süratliyse ve içerisinde 256MB’tan çokça boş bölge varsa, buradaki seçenekleri kullanabileceksiniz.

4. Win32 Disk Imager ile Yedek Alın

Win32 Disk Imager çoklukla ön yükleme USB’leri oluşturmak için kullanılıyor, ama USB’den imaj oluşturma işini de yapabiliyor. Aracı kurup çalıştırın, USB çubuğunu takın, amacı seçin ve imaj belgesinin ismini yazın. Read düğmesine tıklayarak disk içeriğini kopyalayabilirsiniz.

Disk imajını geri yüklemek için imaj evrakını bulun ve Write’a tıklayın.

İndirin: Win32 Disk Imager

5. Yolculuk Dokümanlarını Saklayın

Yurt dışına sıkça çıkıyorsanız, vize, rezervasyon onayları ve velev pasaport üzere dokümanların taranmış bir kopyasını USB flaş sürücüsünde, yanınızda taşımanızda yarar olabilir. Bu evrakların rastgele birini kaybetmeniz halinde, USB’de sakladığınız dokümanlar imdadınıza yetişebilir.

6. İşletim Sistemlerini Deneyin

Windows 10 konseyimi yapan bir USB oluşturabileceğiniz üzere, direkt olarak USB’den çalışan Linux dağıtımlarını da deneyebilirsiniz. Velev macOS yüklemeye yarayan bir USB bile oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.