Ağ teknolojileri yerinde önder firmalardan biri olan Zyxel, yeni nesil güvenlik duvarı serisi ZyWALL’ın, tanınan bulut hizmeti Microsoft Azure tarafından onaylandığını duyurdu. İki firma arasında gerçekleştirilen stratejik iştirak kapsamında; tercihini Microsoft Azure Bulut tahlilleri ve ZyWALL güvenlik duvarından yana kullanan kurumlar, data muhabere altyapılarında esneklik, ölçeklenebilirlik ve tasarruf kolaylığı üzere avantajlarla iş akışlarını verimlilik sağlayabilecekler. Microsoft, Azure sertifikasına sahip olmak için donanım firmaları sıkı bir doğrulama testine tabi tutuluyor.

Microsoft Azure Ağ Mühendisliği Ünite Başkanı Mario Afiri’nin verdiği habere nazaran Zyxel’in güvenlik duvarı ZyWALL, bu testi geçmekle kalmadı, Microsoft ekibinin de takdirini kazandı.

Afiri “Zyxel’in güvenlik duvarı, ZyWALL ATP200 tüm teknik testleri geçti.Günlerce devam eden test mühletince ATP200 nispeten istikrarlı ve inançlı bir temas sağladı. Fişe takıldığı andan itibaren konseyimi kolaylıkla yapılan ATP200’ü pazarda oyun değiştirici bir eser olarak nitelendiriyorum” dedi.

Kritik hizmetlere yönelik Azure üzere bulut platformlarına olan talebin artmasıyla birlikte,işletmenin VPN (Virtual Private Network –Özel Sanal Ağ) temas üzerinden bulut ile muhabere kurması da ehemmiyet kazandı.

Zyxel Marka ve Pazarlama Yöneticisi Özden Aliyagiç Uyar‘ın verdiği malumata nazaran VPN; şirketlerin öteki bir nokta ile yaptığı muhaberesi şifreleyerek inançlı muhabere kurulmasına imkan tanıyor.

“VPN sayesinde bir bilgisayar ile karşı taraftaki öbür bilgisayar arasındaki muhabere kriptolama yapılarak inançlı bir tünel üzerinden sağlanır” diyen Uyar, laflarını şöyle sürdürüyor:

“VPN, kontağınızı inançlı hale getirir ve rastgele bir ağa bağlanırken irtibatınızı şifreleyerek kimliğinizin tespit edilememesini sağlar. VPN tüneli sayesinde gönderdiğiniz ve aldığınız tüm datalar şifrelenir. VPN, 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine müsaade vermeyen bir güvenlik sistemi olarak düşünülebilir. Bu sayede Azure üzere platformlara irtibat VPN sayesinde inançlı olarak yapılabilir.

Zyxel olarak Pazar sunduğumuz USG, ATP ve VPN serilerinden oluşan ZyWALL ailesi, her türlü ağın gereksinimlerini karşılamak için çeşitli eser seçeneklerine sahiptir. Her cihaz, gerçek bir “tek kutu” tahlili olarak tasarlanmıştır. Bu sayede işletmelerin ek donanım kullanmaktan tasa etmeden bulut servislerini süratli ve düşük maliyetli bir halde bünyelerine entegre etmelerine imkan tanır.

Azure, Microsoft’un Umumi Bulut pratik ve altyapı platformudur. ZyWALL’u Azure sertifikalı gayrı eserlerden en çokça öne çıkaran şey ise, hem BGP (Sınır Geçidi Devriyesi) hem de VTI (Sanal Tünel Arayüzü) desteğidir. Her iki özellik; dijital dönüşüm ile rakipleri arasında üstünlük kazanmak isteyen her ölçekten kuruma iş akışlarında esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajı sunmaktadır.”

Rekabetçi kalmak ve uzun vadeli muvaffakiyet bahtını yakalayabilmek için bugünün işletmelerinin çok cepheli olması gerektiğine dikkat çeken Uyar,”Microsoft Azure üzere esnek, bulut tabanlı tahlillerin son birkaç yılda çok tanınan hale gelmesinin ana nedenlerinden biri de budur” diyor.

ZyWALL Ailesi’nin bulut tahlillerinin sunduğu avantajlarla kurumların gücüne güç kattığını vurgulayan Uyar kelamlarına şöyle son veriyor:

“İşletmelerin dijital yolculuğuna ek sağlamak ve onları yarınlara hazırlamak için yola çıktık. Bu yolculukta ZyWALL’ın Azure’un onay sertifikası bizler için çok anlamdı.”

Microsoft Azure Onaylı ZyWALL güvenlik duvarı cihazları aşağıda konum aldığı üzeredir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.